Autizam.hr upotrebljava neosjetljive podatke poput kolačića ili identifikatora uređaja u svrhe kao što su prikazivanje prilagođenih oglasa, mjerenje prometa i odabira naših posjetitelja te prilagođavanje sadržaja vama. Kliknite na akciju "Zatvori" kako biste pristali na ove postupke i zadržali korisničko iskustvo koje je prilagođeno Vama. Svoje odabire možete u svakom trenutku promijeniti putem povratka na ovu web stranicu preko kontrola dostupnima na stranici Pravila privatnosti. Nastavkom upotrebe ovih stranica ili klikom na gumb "Prihvaćam" pristajete na pohranu i pristup kolačićima.

Projekt „Zajedno stvaramo ritam“

Korisnička ocjena:  / 0
LošeNajbolje 

Tijekom školske godine 2018./2019. socijalna pedagoginja Sonja Burić iz Osnovne škole Retkovec dolazila je jedanput mjesečno u Centar za autizam i učila bubnjati naše učenike. Suradnici za realizaciju ovog projekta su Ljiljana Umićević, prof. defektolog, Janja Matić, prof. glazbene kulture, Jasminka Knežević, voditelj glazbene stimulacije, edukacijski rehabilitatori, suradnici u odgoju (iz Centra za autizam) te Darko Mladić, prof. glazbene kulture iz Osnovne škole Retkovec. Učenici iz Centra za autizam su s veseljem iščekivali svaku novu radionicu.

Dana 30. travnja 2019. godine, u projektu/radionici su sudjelovali i učenici iz posebnog razrednog odjela iz Osnovne škole Retkovec zajedno s razrednicom Lukrecijom Marušić, edukacijskom rehabilitatoricom i asistenticama. Spomenuta zajednička radionica bubnjanja u velikom krugu bila je jedna od aktivnosti koje su se tijekom mjeseca travnja odvijale u okviru programa obilježavanja Svjetskog dana svjesnosti o autizmu u organizaciji Centra za autizam i susjednih škola, ustanova i drugih dugogodišnjih suradnika u užoj i široj zajednici.

Zajedničkim druženjem i stvaranjem grupnim ritmova uz pjevanje i ples pokazali smo da bubanj, odnosno ritmovi koje smo zajedno odsvirali zbližuju ljude i čine ih posebnima i zato naša poruka ovog projekta je „Nije važno činiti velike stvari, već male stvari s velikim srcem...“.

 

Ako želite ostaviti komentar molimo Vas da se registrirate na stranicu.
Hvala!

COVID-19 POTRES

Podrška stručnjaka svim našim učenicima, njihovim roditeljima i članovima obitelji

+385 99 7826 519 (PONEDJELJAK, SRIJEDA, PETAK 10.00-12.00 sati) +385 92 3938 821 (UTORAK, ČETVRTAK 16.00-17.00 sati)

 

4204800
DanasDanas2223
JučerJučer6158
Ovaj mjesecOvaj mjesec100001
Najviše 05-11-2020 : 6979
3Dot235Dot75Dot174
Logirani Korisnici 0
Gosti 49